għosfor

Part of speech
Verb I  
English gloss
to disappear
to fly away 
Root
għ-s-f-r 
Features
 
Source(s)
Spagnol2011, Falzon2013

Related entries

Show all forms

Surface form Aspect Subject Direct Object Indirect Object Polarity
     
għosfort Perfective P1 Sg Positive
għosfortx Perfective P1 Sg Negative
għosfortlek Perfective P1 Sg P2 Sg Positive
għosfortlekx Perfective P1 Sg P2 Sg Negative
għosfortlu Perfective P1 Sg P3 Sg Masc Positive
għosfortlux Perfective P1 Sg P3 Sg Masc Negative
għosfortilha Perfective P1 Sg P3 Sg Fem Positive
għosfortilhiex Perfective P1 Sg P3 Sg Fem Negative
għosfortilkom Perfective P1 Sg P2 Pl Positive
għosfortilkomx Perfective P1 Sg P2 Pl Negative
għosfortilhom Perfective P1 Sg P3 Pl Positive
għosfortilhomx Perfective P1 Sg P3 Pl Negative
għosfortek Perfective P1 Sg P2 Sg Positive
għosfortekx Perfective P1 Sg P2 Sg Negative
għosfortu Perfective P1 Sg P3 Sg Masc Positive
għosforthux Perfective P1 Sg P3 Sg Masc Negative
għosforthulek Perfective P1 Sg P3 Sg Masc P2 Sg Positive
għosforthulekx Perfective P1 Sg P3 Sg Masc P2 Sg Negative
għosforthulu Perfective P1 Sg P3 Sg Masc P3 Sg Masc Positive
għosforthulux Perfective P1 Sg P3 Sg Masc P3 Sg Masc Negative
għosforthulha Perfective P1 Sg P3 Sg Masc P3 Sg Fem Positive
għosforthulhiex Perfective P1 Sg P3 Sg Masc P3 Sg Fem Negative
għosforthulkom Perfective P1 Sg P3 Sg Masc P2 Pl Positive
għosforthulkomx Perfective P1 Sg P3 Sg Masc P2 Pl Negative
għosforthulhom Perfective P1 Sg P3 Sg Masc P3 Pl Positive
għosforthulhomx Perfective P1 Sg P3 Sg Masc P3 Pl Negative
għosfortha Perfective P1 Sg P3 Sg Fem Positive
għosforthiex Perfective P1 Sg P3 Sg Fem Negative
għosforthielek Perfective P1 Sg P3 Sg Fem P2 Sg Positive
għosforthilekx Perfective P1 Sg P3 Sg Fem P2 Sg Negative
għosforthielu Perfective P1 Sg P3 Sg Fem P3 Sg Masc Positive
għosforthilux Perfective P1 Sg P3 Sg Fem P3 Sg Masc Negative
għosforthielha Perfective P1 Sg P3 Sg Fem P3 Sg Fem Positive
għosforthilhiex Perfective P1 Sg P3 Sg Fem P3 Sg Fem Negative
għosforthielkom Perfective P1 Sg P3 Sg Fem P2 Pl Positive
għosforthilkomx Perfective P1 Sg P3 Sg Fem P2 Pl Negative
għosforthielhom Perfective P1 Sg P3 Sg Fem P3 Pl Positive
għosforthilhomx Perfective P1 Sg P3 Sg Fem P3 Pl Negative
għosfortkom Perfective P1 Sg P2 Pl Positive
għosfortkomx Perfective P1 Sg P2 Pl Negative
għosforthom Perfective P1 Sg P3 Pl Positive
għosforthomx Perfective P1 Sg P3 Pl Negative
għosforthomlek Perfective P1 Sg P3 Pl P2 Sg Positive
għosforthomlekx Perfective P1 Sg P3 Pl P2 Sg Negative
għosforthomlu Perfective P1 Sg P3 Pl P3 Sg Masc Positive
għosforthomlux Perfective P1 Sg P3 Pl P3 Sg Masc Negative
għosforthomlha Perfective P1 Sg P3 Pl P3 Sg Fem Positive
għosforthomlhiex Perfective P1 Sg P3 Pl P3 Sg Fem Negative
għosforthomlkom Perfective P1 Sg P3 Pl P2 Pl Positive
għosforthomlkomx Perfective P1 Sg P3 Pl P2 Pl Negative
għosforthomlhom Perfective P1 Sg P3 Pl P3 Pl Positive
għosforthomlhomx Perfective P1 Sg P3 Pl P3 Pl Negative
għosfort Perfective P2 Sg Positive
għosfortx Perfective P2 Sg Negative
għosfortli Perfective P2 Sg P1 Sg Positive
għosfortlix Perfective P2 Sg P1 Sg Negative
għosfortlek Perfective P2 Sg P2 Sg Positive
għosfortlekx Perfective P2 Sg P2 Sg Negative
għosfortlu Perfective P2 Sg P3 Sg Masc Positive
għosfortlux Perfective P2 Sg P3 Sg Masc Negative
għosfortilha Perfective P2 Sg P3 Sg Fem Positive
għosfortilhiex Perfective P2 Sg P3 Sg Fem Negative
għosfortilna Perfective P2 Sg P1 Pl Positive
għosfortilniex Perfective P2 Sg P1 Pl Negative
għosfortilkom Perfective P2 Sg P2 Pl Positive
għosfortilkomx Perfective P2 Sg P2 Pl Negative
għosfortilhom Perfective P2 Sg P3 Pl Positive
għosfortilhomx Perfective P2 Sg P3 Pl Negative
għosfortni Perfective P2 Sg P1 Sg Positive
għosfortnix Perfective P2 Sg P1 Sg Negative
għosfortek Perfective P2 Sg P2 Sg Positive
għosfortekx Perfective P2 Sg P2 Sg Negative
għosfortu Perfective P2 Sg P3 Sg Masc Positive
għosforthux Perfective P2 Sg P3 Sg Masc Negative
għosforthuli Perfective P2 Sg P3 Sg Masc P1 Sg Positive
għosforthulix Perfective P2 Sg P3 Sg Masc P1 Sg Negative
għosforthulek Perfective P2 Sg P3 Sg Masc P2 Sg Positive
għosforthulekx Perfective P2 Sg P3 Sg Masc P2 Sg Negative
għosforthulu Perfective P2 Sg P3 Sg Masc P3 Sg Masc Positive
għosforthulux Perfective P2 Sg P3 Sg Masc P3 Sg Masc Negative
għosforthulha Perfective P2 Sg P3 Sg Masc P3 Sg Fem Positive
għosforthulhiex Perfective P2 Sg P3 Sg Masc P3 Sg Fem Negative
għosforthulna Perfective P2 Sg P3 Sg Masc P1 Pl Positive
għosforthulniex Perfective P2 Sg P3 Sg Masc P1 Pl Negative
għosforthulkom Perfective P2 Sg P3 Sg Masc P2 Pl Positive
għosforthulkomx Perfective P2 Sg P3 Sg Masc P2 Pl Negative
għosforthulhom Perfective P2 Sg P3 Sg Masc P3 Pl Positive
għosforthulhomx Perfective P2 Sg P3 Sg Masc P3 Pl Negative
għosfortha Perfective P2 Sg P3 Sg Fem Positive
għosforthiex Perfective P2 Sg P3 Sg Fem Negative
għosforthieli Perfective P2 Sg P3 Sg Fem P1 Sg Positive
għosforthilix Perfective P2 Sg P3 Sg Fem P1 Sg Negative
għosforthielek Perfective P2 Sg P3 Sg Fem P2 Sg Positive
għosforthilekx Perfective P2 Sg P3 Sg Fem P2 Sg Negative
għosforthielu Perfective P2 Sg P3 Sg Fem P3 Sg Masc Positive
għosforthilux Perfective P2 Sg P3 Sg Fem P3 Sg Masc Negative
għosforthielha Perfective P2 Sg P3 Sg Fem P3 Sg Fem Positive
għosforthilhiex Perfective P2 Sg P3 Sg Fem P3 Sg Fem Negative
għosforthielna Perfective P2 Sg P3 Sg Fem P1 Pl Positive
għosforthilniex Perfective P2 Sg P3 Sg Fem P1 Pl Negative
għosforthielkom Perfective P2 Sg P3 Sg Fem P2 Pl Positive
għosforthilkomx Perfective P2 Sg P3 Sg Fem P2 Pl Negative
għosforthielhom Perfective P2 Sg P3 Sg Fem P3 Pl Positive
għosforthilhomx Perfective P2 Sg P3 Sg Fem P3 Pl Negative
għosfortna Perfective P2 Sg P1 Pl Positive
għosfortniex Perfective P2 Sg P1 Pl Negative
għosfortkom Perfective P2 Sg P2 Pl Positive
għosfortkomx Perfective P2 Sg P2 Pl Negative
għosforthom Perfective P2 Sg P3 Pl Positive
għosforthomx Perfective P2 Sg P3 Pl Negative
għosforthomli Perfective P2 Sg P3 Pl P1 Sg Positive
għosforthomlix Perfective P2 Sg P3 Pl P1 Sg Negative
għosforthomlek Perfective P2 Sg P3 Pl P2 Sg Positive
għosforthomlekx Perfective P2 Sg P3 Pl P2 Sg Negative
għosforthomlu Perfective P2 Sg P3 Pl P3 Sg Masc Positive
għosforthomlux Perfective P2 Sg P3 Pl P3 Sg Masc Negative
għosforthomlha Perfective P2 Sg P3 Pl P3 Sg Fem Positive
għosforthomlhiex Perfective P2 Sg P3 Pl P3 Sg Fem Negative
għosforthomlna Perfective P2 Sg P3 Pl P1 Pl Positive
għosforthomlniex Perfective P2 Sg P3 Pl P1 Pl Negative
għosforthomlkom Perfective P2 Sg P3 Pl P2 Pl Positive
għosforthomlkomx Perfective P2 Sg P3 Pl P2 Pl Negative
għosforthomlhom Perfective P2 Sg P3 Pl P3 Pl Positive
għosforthomlhomx Perfective P2 Sg P3 Pl P3 Pl Negative
għosfor Perfective P3 Sg Masc Positive
għosforx Perfective P3 Sg Masc Negative
għosforli Perfective P3 Sg Masc P1 Sg Positive
għosforlix Perfective P3 Sg Masc P1 Sg Negative
għosforlek Perfective P3 Sg Masc P2 Sg Positive
għosforlekx Perfective P3 Sg Masc P2 Sg Negative
għosforlu Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc Positive
għosforlux Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc Negative
għosforilha Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem Positive
għosforilhiex Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem Negative
għosforilna Perfective P3 Sg Masc P1 Pl Positive
għosforilniex Perfective P3 Sg Masc P1 Pl Negative
għosforilkom Perfective P3 Sg Masc P2 Pl Positive
għosforilkomx Perfective P3 Sg Masc P2 Pl Negative
għosforilhom Perfective P3 Sg Masc P3 Pl Positive
għosforilhomx Perfective P3 Sg Masc P3 Pl Negative
għosforni Perfective P3 Sg Masc P1 Sg Positive
għosfornix Perfective P3 Sg Masc P1 Sg Negative
għosforek Perfective P3 Sg Masc P2 Sg Positive
għosforekx Perfective P3 Sg Masc P2 Sg Negative
għosforu Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc Positive
għosforhux Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc Negative
għosforhuli Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P1 Sg Positive
għosforhulix Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P1 Sg Negative
għosforhulek Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P2 Sg Positive
għosforhulekx Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P2 Sg Negative
għosforhulu Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P3 Sg Masc Positive
għosforhulux Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P3 Sg Masc Negative
għosforhulha Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P3 Sg Fem Positive
għosforhulhiex Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P3 Sg Fem Negative
għosforhulna Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P1 Pl Positive
għosforhulniex Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P1 Pl Negative
għosforhulkom Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P2 Pl Positive
għosforhulkomx Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P2 Pl Negative
għosforhulhom Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P3 Pl Positive
għosforhulhomx Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P3 Pl Negative
għosforha Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem Positive
għosforhiex Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem Negative
għosforhieli Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P1 Sg Positive
għosforhilix Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P1 Sg Negative
għosforhielek Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P2 Sg Positive
għosforhilekx Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P2 Sg Negative
għosforhielu Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P3 Sg Masc Positive
għosforhilux Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P3 Sg Masc Negative
għosforhielha Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P3 Sg Fem Positive
għosforhilhiex Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P3 Sg Fem Negative
għosforhielna Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P1 Pl Positive
għosforhilniex Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P1 Pl Negative
għosforhielkom Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P2 Pl Positive
għosforhilkomx Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P2 Pl Negative
għosforhielhom Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P3 Pl Positive
għosforhilhomx Perfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P3 Pl Negative
għosforna Perfective P3 Sg Masc P1 Pl Positive
għosforniex Perfective P3 Sg Masc P1 Pl Negative
għosforkom Perfective P3 Sg Masc P2 Pl Positive
għosforkomx Perfective P3 Sg Masc P2 Pl Negative
għosforhom Perfective P3 Sg Masc P3 Pl Positive
għosforhomx Perfective P3 Sg Masc P3 Pl Negative
għosforhomli Perfective P3 Sg Masc P3 Pl P1 Sg Positive
għosforhomlix Perfective P3 Sg Masc P3 Pl P1 Sg Negative
għosforhomlek Perfective P3 Sg Masc P3 Pl P2 Sg Positive
għosforhomlekx Perfective P3 Sg Masc P3 Pl P2 Sg Negative
għosforhomlu Perfective P3 Sg Masc P3 Pl P3 Sg Masc Positive
għosforhomlux Perfective P3 Sg Masc P3 Pl P3 Sg Masc Negative
għosforhomlha Perfective P3 Sg Masc P3 Pl P3 Sg Fem Positive
għosforhomlhiex Perfective P3 Sg Masc P3 Pl P3 Sg Fem Negative
għosforhomlna Perfective P3 Sg Masc P3 Pl P1 Pl Positive
għosforhomlniex Perfective P3 Sg Masc P3 Pl P1 Pl Negative
għosforhomlkom Perfective P3 Sg Masc P3 Pl P2 Pl Positive
għosforhomlkomx Perfective P3 Sg Masc P3 Pl P2 Pl Negative
għosforhomlhom Perfective P3 Sg Masc P3 Pl P3 Pl Positive
għosforhomlhomx Perfective P3 Sg Masc P3 Pl P3 Pl Negative
għosfrot Perfective P3 Sg Fem Positive
għosfrotx Perfective P3 Sg Fem Negative
għosfrotli Perfective P3 Sg Fem P1 Sg Positive
għosfrotlix Perfective P3 Sg Fem P1 Sg Negative
għosfrotlek Perfective P3 Sg Fem P2 Sg Positive
għosfrotlekx Perfective P3 Sg Fem P2 Sg Negative
għosfrotlu Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc Positive
għosfrotlux Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc Negative
għosfrotilha Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem Positive
għosfrotilhiex Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem Negative
għosfrotilna Perfective P3 Sg Fem P1 Pl Positive
għosfrotilniex Perfective P3 Sg Fem P1 Pl Negative
għosfrotilkom Perfective P3 Sg Fem P2 Pl Positive
għosfrotilkomx Perfective P3 Sg Fem P2 Pl Negative
għosfrotilhom Perfective P3 Sg Fem P3 Pl Positive
għosfrotilhomx Perfective P3 Sg Fem P3 Pl Negative
għosfrotni Perfective P3 Sg Fem P1 Sg Positive
għosfrotnix Perfective P3 Sg Fem P1 Sg Negative
għosfrotek Perfective P3 Sg Fem P2 Sg Positive
għosfrotekx Perfective P3 Sg Fem P2 Sg Negative
għosfrotu Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc Positive
għosfrothux Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc Negative
għosfrothuli Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P1 Sg Positive
għosfrothulix Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P1 Sg Negative
għosfrothulek Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P2 Sg Positive
għosfrothulekx Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P2 Sg Negative
għosfrothulu Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P3 Sg Masc Positive
għosfrothulux Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P3 Sg Masc Negative
għosfrothulha Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P3 Sg Fem Positive
għosfrothulhiex Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P3 Sg Fem Negative
għosfrothulna Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P1 Pl Positive
għosfrothulniex Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P1 Pl Negative
għosfrothulkom Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P2 Pl Positive
għosfrothulkomx Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P2 Pl Negative
għosfrothulhom Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P3 Pl Positive
għosfrothulhomx Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P3 Pl Negative
għosfrotha Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem Positive
għosfrothiex Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem Negative
għosfrothieli Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P1 Sg Positive
għosfrothilix Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P1 Sg Negative
għosfrothielek Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P2 Sg Positive
għosfrothilekx Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P2 Sg Negative
għosfrothielu Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P3 Sg Masc Positive
għosfrothilux Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P3 Sg Masc Negative
għosfrothielha Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P3 Sg Fem Positive
għosfrothilhiex Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P3 Sg Fem Negative
għosfrothielna Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P1 Pl Positive
għosfrothilniex Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P1 Pl Negative
għosfrothielkom Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P2 Pl Positive
għosfrothilkomx Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P2 Pl Negative
għosfrothielhom Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P3 Pl Positive
għosfrothilhomx Perfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P3 Pl Negative
għosfrotna Perfective P3 Sg Fem P1 Pl Positive
għosfrotniex Perfective P3 Sg Fem P1 Pl Negative
għosfrotkom Perfective P3 Sg Fem P2 Pl Positive
għosfrotkomx Perfective P3 Sg Fem P2 Pl Negative
għosfrothom Perfective P3 Sg Fem P3 Pl Positive
għosfrothomx Perfective P3 Sg Fem P3 Pl Negative
għosfrothomli Perfective P3 Sg Fem P3 Pl P1 Sg Positive
għosfrothomlix Perfective P3 Sg Fem P3 Pl P1 Sg Negative
għosfrothomlek Perfective P3 Sg Fem P3 Pl P2 Sg Positive
għosfrothomlekx Perfective P3 Sg Fem P3 Pl P2 Sg Negative
għosfrothomlu Perfective P3 Sg Fem P3 Pl P3 Sg Masc Positive
għosfrothomlux Perfective P3 Sg Fem P3 Pl P3 Sg Masc Negative
għosfrothomlha Perfective P3 Sg Fem P3 Pl P3 Sg Fem Positive
għosfrothomlhiex Perfective P3 Sg Fem P3 Pl P3 Sg Fem Negative
għosfrothomlna Perfective P3 Sg Fem P3 Pl P1 Pl Positive
għosfrothomlniex Perfective P3 Sg Fem P3 Pl P1 Pl Negative
għosfrothomlkom Perfective P3 Sg Fem P3 Pl P2 Pl Positive
għosfrothomlkomx Perfective P3 Sg Fem P3 Pl P2 Pl Negative
għosfrothomlhom Perfective P3 Sg Fem P3 Pl P3 Pl Positive
għosfrothomlhomx Perfective P3 Sg Fem P3 Pl P3 Pl Negative
għosforna Perfective P1 Pl Positive
għosforniex Perfective P1 Pl Negative
għosfornalek Perfective P1 Pl P2 Sg Positive
għosfornalekx Perfective P1 Pl P2 Sg Negative
għosfornalu Perfective P1 Pl P3 Sg Masc Positive
għosfornalux Perfective P1 Pl P3 Sg Masc Negative
għosfornielha Perfective P1 Pl P3 Sg Fem Positive
għosfornilhiex Perfective P1 Pl P3 Sg Fem Negative
għosfornielkom Perfective P1 Pl P2 Pl Positive
għosfornilkomx Perfective P1 Pl P2 Pl Negative
għosfornielhom Perfective P1 Pl P3 Pl Positive
għosfornilhomx Perfective P1 Pl P3 Pl Negative
għosfornieek Perfective P1 Pl P2 Sg Positive
għosforniekx Perfective P1 Pl P2 Sg Negative
għosfornieu Perfective P1 Pl P3 Sg Masc Positive
għosfornihux Perfective P1 Pl P3 Sg Masc Negative
għosforniehulek Perfective P1 Pl P3 Sg Masc P2 Sg Positive
għosfornihulekx Perfective P1 Pl P3 Sg Masc P2 Sg Negative
għosforniehulu Perfective P1 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Masc Positive
għosfornihulux Perfective P1 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Masc Negative
għosforniehulha Perfective P1 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Fem Positive
għosfornihulhiex Perfective P1 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Fem Negative
għosforniehulkom Perfective P1 Pl P3 Sg Masc P2 Pl Positive
għosfornihulkomx Perfective P1 Pl P3 Sg Masc P2 Pl Negative
għosforniehulhom Perfective P1 Pl P3 Sg Masc P3 Pl Positive
għosfornihulhomx Perfective P1 Pl P3 Sg Masc P3 Pl Negative
għosfornieha Perfective P1 Pl P3 Sg Fem Positive
għosfornihiex Perfective P1 Pl P3 Sg Fem Negative
għosforniehielek Perfective P1 Pl P3 Sg Fem P2 Sg Positive
għosfornihilekx Perfective P1 Pl P3 Sg Fem P2 Sg Negative
għosforniehielu Perfective P1 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Masc Positive
għosfornihilux Perfective P1 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Masc Negative
għosforniehielha Perfective P1 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Fem Positive
għosfornihilhiex Perfective P1 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Fem Negative
għosforniehielkom Perfective P1 Pl P3 Sg Fem P2 Pl Positive
għosfornihilkomx Perfective P1 Pl P3 Sg Fem P2 Pl Negative
għosforniehielhom Perfective P1 Pl P3 Sg Fem P3 Pl Positive
għosfornihilhomx Perfective P1 Pl P3 Sg Fem P3 Pl Negative
għosforniekom Perfective P1 Pl P2 Pl Positive
għosfornikomx Perfective P1 Pl P2 Pl Negative
għosforniehom Perfective P1 Pl P3 Pl Positive
għosfornihomx Perfective P1 Pl P3 Pl Negative
għosforniehomlek Perfective P1 Pl P3 Pl P2 Sg Positive
għosfornihomlekx Perfective P1 Pl P3 Pl P2 Sg Negative
għosforniehomlu Perfective P1 Pl P3 Pl P3 Sg Masc Positive
għosfornihomlux Perfective P1 Pl P3 Pl P3 Sg Masc Negative
għosforniehomlha Perfective P1 Pl P3 Pl P3 Sg Fem Positive
għosfornihomlhiex Perfective P1 Pl P3 Pl P3 Sg Fem Negative
għosforniehomlkom Perfective P1 Pl P3 Pl P2 Pl Positive
għosfornihomlkomx Perfective P1 Pl P3 Pl P2 Pl Negative
għosforniehomlhom Perfective P1 Pl P3 Pl P3 Pl Positive
għosfornihomlhomx Perfective P1 Pl P3 Pl P3 Pl Negative
għosfortu Perfective P2 Pl Positive
għosfortux Perfective P2 Pl Negative
għosfortuli Perfective P2 Pl P1 Sg Positive
għosfortulix Perfective P2 Pl P1 Sg Negative
għosfortulek Perfective P2 Pl P2 Sg Positive
għosfortulekx Perfective P2 Pl P2 Sg Negative
għosfortulu Perfective P2 Pl P3 Sg Masc Positive
għosfortulux Perfective P2 Pl P3 Sg Masc Negative
għosfortulha Perfective P2 Pl P3 Sg Fem Positive
għosfortulhiex Perfective P2 Pl P3 Sg Fem Negative
għosfortulna Perfective P2 Pl P1 Pl Positive
għosfortulniex Perfective P2 Pl P1 Pl Negative
għosfortulkom Perfective P2 Pl P2 Pl Positive
għosfortulkomx Perfective P2 Pl P2 Pl Negative
għosfortulhom Perfective P2 Pl P3 Pl Positive
għosfortulhomx Perfective P2 Pl P3 Pl Negative
għosfortuni Perfective P2 Pl P1 Sg Positive
għosfortunix Perfective P2 Pl P1 Sg Negative
għosfortuek Perfective P2 Pl P2 Sg Positive
għosfortuekx Perfective P2 Pl P2 Sg Negative
għosfortuu Perfective P2 Pl P3 Sg Masc Positive
għosfortuhux Perfective P2 Pl P3 Sg Masc Negative
għosfortuhuli Perfective P2 Pl P3 Sg Masc P1 Sg Positive
għosfortuhulix Perfective P2 Pl P3 Sg Masc P1 Sg Negative
għosfortuhulek Perfective P2 Pl P3 Sg Masc P2 Sg Positive
għosfortuhulekx Perfective P2 Pl P3 Sg Masc P2 Sg Negative
għosfortuhulu Perfective P2 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Masc Positive
għosfortuhulux Perfective P2 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Masc Negative
għosfortuhulha Perfective P2 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Fem Positive
għosfortuhulhiex Perfective P2 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Fem Negative
għosfortuhulna Perfective P2 Pl P3 Sg Masc P1 Pl Positive
għosfortuhulniex Perfective P2 Pl P3 Sg Masc P1 Pl Negative
għosfortuhulkom Perfective P2 Pl P3 Sg Masc P2 Pl Positive
għosfortuhulkomx Perfective P2 Pl P3 Sg Masc P2 Pl Negative
għosfortuhulhom Perfective P2 Pl P3 Sg Masc P3 Pl Positive
għosfortuhulhomx Perfective P2 Pl P3 Sg Masc P3 Pl Negative
għosfortuha Perfective P2 Pl P3 Sg Fem Positive
għosfortuhiex Perfective P2 Pl P3 Sg Fem Negative
għosfortuhieli Perfective P2 Pl P3 Sg Fem P1 Sg Positive
għosfortuhilix Perfective P2 Pl P3 Sg Fem P1 Sg Negative
għosfortuhielek Perfective P2 Pl P3 Sg Fem P2 Sg Positive
għosfortuhilekx Perfective P2 Pl P3 Sg Fem P2 Sg Negative
għosfortuhielu Perfective P2 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Masc Positive
għosfortuhilux Perfective P2 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Masc Negative
għosfortuhielha Perfective P2 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Fem Positive
għosfortuhilhiex Perfective P2 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Fem Negative
għosfortuhielna Perfective P2 Pl P3 Sg Fem P1 Pl Positive
għosfortuhilniex Perfective P2 Pl P3 Sg Fem P1 Pl Negative
għosfortuhielkom Perfective P2 Pl P3 Sg Fem P2 Pl Positive
għosfortuhilkomx Perfective P2 Pl P3 Sg Fem P2 Pl Negative
għosfortuhielhom Perfective P2 Pl P3 Sg Fem P3 Pl Positive
għosfortuhilhomx Perfective P2 Pl P3 Sg Fem P3 Pl Negative
għosfortuna Perfective P2 Pl P1 Pl Positive
għosfortuniex Perfective P2 Pl P1 Pl Negative
għosfortukom Perfective P2 Pl P2 Pl Positive
għosfortukomx Perfective P2 Pl P2 Pl Negative
għosfortuhom Perfective P2 Pl P3 Pl Positive
għosfortuhomx Perfective P2 Pl P3 Pl Negative
għosfortuhomli Perfective P2 Pl P3 Pl P1 Sg Positive
għosfortuhomlix Perfective P2 Pl P3 Pl P1 Sg Negative
għosfortuhomlek Perfective P2 Pl P3 Pl P2 Sg Positive
għosfortuhomlekx Perfective P2 Pl P3 Pl P2 Sg Negative
għosfortuhomlu Perfective P2 Pl P3 Pl P3 Sg Masc Positive
għosfortuhomlux Perfective P2 Pl P3 Pl P3 Sg Masc Negative
għosfortuhomlha Perfective P2 Pl P3 Pl P3 Sg Fem Positive
għosfortuhomlhiex Perfective P2 Pl P3 Pl P3 Sg Fem Negative
għosfortuhomlna Perfective P2 Pl P3 Pl P1 Pl Positive
għosfortuhomlniex Perfective P2 Pl P3 Pl P1 Pl Negative
għosfortuhomlkom Perfective P2 Pl P3 Pl P2 Pl Positive
għosfortuhomlkomx Perfective P2 Pl P3 Pl P2 Pl Negative
għosfortuhomlhom Perfective P2 Pl P3 Pl P3 Pl Positive
għosfortuhomlhomx Perfective P2 Pl P3 Pl P3 Pl Negative
għosfru Perfective P3 Pl Positive
għosfrux Perfective P3 Pl Negative
għosfruli Perfective P3 Pl P1 Sg Positive
għosfrulix Perfective P3 Pl P1 Sg Negative
għosfrulek Perfective P3 Pl P2 Sg Positive
għosfrulekx Perfective P3 Pl P2 Sg Negative
għosfrulu Perfective P3 Pl P3 Sg Masc Positive
għosfrulux Perfective P3 Pl P3 Sg Masc Negative
għosfrulha Perfective P3 Pl P3 Sg Fem Positive
għosfrulhiex Perfective P3 Pl P3 Sg Fem Negative
għosfrulna Perfective P3 Pl P1 Pl Positive
għosfrulniex Perfective P3 Pl P1 Pl Negative
għosfrulkom Perfective P3 Pl P2 Pl Positive
għosfrulkomx Perfective P3 Pl P2 Pl Negative
għosfrulhom Perfective P3 Pl P3 Pl Positive
għosfrulhomx Perfective P3 Pl P3 Pl Negative
għosfruni Perfective P3 Pl P1 Sg Positive
għosfrunix Perfective P3 Pl P1 Sg Negative
għosfruek Perfective P3 Pl P2 Sg Positive
għosfruekx Perfective P3 Pl P2 Sg Negative
għosfruu Perfective P3 Pl P3 Sg Masc Positive
għosfruhux Perfective P3 Pl P3 Sg Masc Negative
għosfruhuli Perfective P3 Pl P3 Sg Masc P1 Sg Positive
għosfruhulix Perfective P3 Pl P3 Sg Masc P1 Sg Negative
għosfruhulek Perfective P3 Pl P3 Sg Masc P2 Sg Positive
għosfruhulekx Perfective P3 Pl P3 Sg Masc P2 Sg Negative
għosfruhulu Perfective P3 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Masc Positive
għosfruhulux Perfective P3 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Masc Negative
għosfruhulha Perfective P3 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Fem Positive
għosfruhulhiex Perfective P3 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Fem Negative
għosfruhulna Perfective P3 Pl P3 Sg Masc P1 Pl Positive
għosfruhulniex Perfective P3 Pl P3 Sg Masc P1 Pl Negative
għosfruhulkom Perfective P3 Pl P3 Sg Masc P2 Pl Positive
għosfruhulkomx Perfective P3 Pl P3 Sg Masc P2 Pl Negative
għosfruhulhom Perfective P3 Pl P3 Sg Masc P3 Pl Positive
għosfruhulhomx Perfective P3 Pl P3 Sg Masc P3 Pl Negative
għosfruha Perfective P3 Pl P3 Sg Fem Positive
għosfruhiex Perfective P3 Pl P3 Sg Fem Negative
għosfruhieli Perfective P3 Pl P3 Sg Fem P1 Sg Positive
għosfruhilix Perfective P3 Pl P3 Sg Fem P1 Sg Negative
għosfruhielek Perfective P3 Pl P3 Sg Fem P2 Sg Positive
għosfruhilekx Perfective P3 Pl P3 Sg Fem P2 Sg Negative
għosfruhielu Perfective P3 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Masc Positive
għosfruhilux Perfective P3 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Masc Negative
għosfruhielha Perfective P3 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Fem Positive
għosfruhilhiex Perfective P3 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Fem Negative
għosfruhielna Perfective P3 Pl P3 Sg Fem P1 Pl Positive
għosfruhilniex Perfective P3 Pl P3 Sg Fem P1 Pl Negative
għosfruhielkom Perfective P3 Pl P3 Sg Fem P2 Pl Positive
għosfruhilkomx Perfective P3 Pl P3 Sg Fem P2 Pl Negative
għosfruhielhom Perfective P3 Pl P3 Sg Fem P3 Pl Positive
għosfruhilhomx Perfective P3 Pl P3 Sg Fem P3 Pl Negative
għosfruna Perfective P3 Pl P1 Pl Positive
għosfruniex Perfective P3 Pl P1 Pl Negative
għosfrukom Perfective P3 Pl P2 Pl Positive
għosfrukomx Perfective P3 Pl P2 Pl Negative
għosfruhom Perfective P3 Pl P3 Pl Positive
għosfruhomx Perfective P3 Pl P3 Pl Negative
għosfruhomli Perfective P3 Pl P3 Pl P1 Sg Positive
għosfruhomlix Perfective P3 Pl P3 Pl P1 Sg Negative
għosfruhomlek Perfective P3 Pl P3 Pl P2 Sg Positive
għosfruhomlekx Perfective P3 Pl P3 Pl P2 Sg Negative
għosfruhomlu Perfective P3 Pl P3 Pl P3 Sg Masc Positive
għosfruhomlux Perfective P3 Pl P3 Pl P3 Sg Masc Negative
għosfruhomlha Perfective P3 Pl P3 Pl P3 Sg Fem Positive
għosfruhomlhiex Perfective P3 Pl P3 Pl P3 Sg Fem Negative
għosfruhomlna Perfective P3 Pl P3 Pl P1 Pl Positive
għosfruhomlniex Perfective P3 Pl P3 Pl P1 Pl Negative
għosfruhomlkom Perfective P3 Pl P3 Pl P2 Pl Positive
għosfruhomlkomx Perfective P3 Pl P3 Pl P2 Pl Negative
għosfruhomlhom Perfective P3 Pl P3 Pl P3 Pl Positive
għosfruhomlhomx Perfective P3 Pl P3 Pl P3 Pl Negative
ngħosfor Imperfective P1 Sg Positive
ngħosforx Imperfective P1 Sg Negative
ngħosforlek Imperfective P1 Sg P2 Sg Positive
ngħosforlekx Imperfective P1 Sg P2 Sg Negative
ngħosforlu Imperfective P1 Sg P3 Sg Masc Positive
ngħosforlux Imperfective P1 Sg P3 Sg Masc Negative
ngħosforilha Imperfective P1 Sg P3 Sg Fem Positive
ngħosforilhiex Imperfective P1 Sg P3 Sg Fem Negative
ngħosforilkom Imperfective P1 Sg P2 Pl Positive
ngħosforilkomx Imperfective P1 Sg P2 Pl Negative
ngħosforilhom Imperfective P1 Sg P3 Pl Positive
ngħosforilhomx Imperfective P1 Sg P3 Pl Negative
ngħosforek Imperfective P1 Sg P2 Sg Positive
ngħosforekx Imperfective P1 Sg P2 Sg Negative
ngħosforu Imperfective P1 Sg P3 Sg Masc Positive
ngħosforhux Imperfective P1 Sg P3 Sg Masc Negative
ngħosforhulek Imperfective P1 Sg P3 Sg Masc P2 Sg Positive
ngħosforhulekx Imperfective P1 Sg P3 Sg Masc P2 Sg Negative
ngħosforhulu Imperfective P1 Sg P3 Sg Masc P3 Sg Masc Positive
ngħosforhulux Imperfective P1 Sg P3 Sg Masc P3 Sg Masc Negative
ngħosforhulha Imperfective P1 Sg P3 Sg Masc P3 Sg Fem Positive
ngħosforhulhiex Imperfective P1 Sg P3 Sg Masc P3 Sg Fem Negative
ngħosforhulkom Imperfective P1 Sg P3 Sg Masc P2 Pl Positive
ngħosforhulkomx Imperfective P1 Sg P3 Sg Masc P2 Pl Negative
ngħosforhulhom Imperfective P1 Sg P3 Sg Masc P3 Pl Positive
ngħosforhulhomx Imperfective P1 Sg P3 Sg Masc P3 Pl Negative
ngħosforha Imperfective P1 Sg P3 Sg Fem Positive
ngħosforhiex Imperfective P1 Sg P3 Sg Fem Negative
ngħosforhielek Imperfective P1 Sg P3 Sg Fem P2 Sg Positive
ngħosforhilekx Imperfective P1 Sg P3 Sg Fem P2 Sg Negative
ngħosforhielu Imperfective P1 Sg P3 Sg Fem P3 Sg Masc Positive
ngħosforhilux Imperfective P1 Sg P3 Sg Fem P3 Sg Masc Negative
ngħosforhielha Imperfective P1 Sg P3 Sg Fem P3 Sg Fem Positive
ngħosforhilhiex Imperfective P1 Sg P3 Sg Fem P3 Sg Fem Negative
ngħosforhielkom Imperfective P1 Sg P3 Sg Fem P2 Pl Positive
ngħosforhilkomx Imperfective P1 Sg P3 Sg Fem P2 Pl Negative
ngħosforhielhom Imperfective P1 Sg P3 Sg Fem P3 Pl Positive
ngħosforhilhomx Imperfective P1 Sg P3 Sg Fem P3 Pl Negative
ngħosforkom Imperfective P1 Sg P2 Pl Positive
ngħosforkomx Imperfective P1 Sg P2 Pl Negative
ngħosforhom Imperfective P1 Sg P3 Pl Positive
ngħosforhomx Imperfective P1 Sg P3 Pl Negative
ngħosforhomlek Imperfective P1 Sg P3 Pl P2 Sg Positive
ngħosforhomlekx Imperfective P1 Sg P3 Pl P2 Sg Negative
ngħosforhomlu Imperfective P1 Sg P3 Pl P3 Sg Masc Positive
ngħosforhomlux Imperfective P1 Sg P3 Pl P3 Sg Masc Negative
ngħosforhomlha Imperfective P1 Sg P3 Pl P3 Sg Fem Positive
ngħosforhomlhiex Imperfective P1 Sg P3 Pl P3 Sg Fem Negative
ngħosforhomlkom Imperfective P1 Sg P3 Pl P2 Pl Positive
ngħosforhomlkomx Imperfective P1 Sg P3 Pl P2 Pl Negative
ngħosforhomlhom Imperfective P1 Sg P3 Pl P3 Pl Positive
ngħosforhomlhomx Imperfective P1 Sg P3 Pl P3 Pl Negative
tgħosfor Imperfective P2 Sg Positive
tgħosforx Imperfective P2 Sg Negative
tgħosforli Imperfective P2 Sg P1 Sg Positive
tgħosforlix Imperfective P2 Sg P1 Sg Negative
tgħosforlek Imperfective P2 Sg P2 Sg Positive
tgħosforlekx Imperfective P2 Sg P2 Sg Negative
tgħosforlu Imperfective P2 Sg P3 Sg Masc Positive
tgħosforlux Imperfective P2 Sg P3 Sg Masc Negative
tgħosforilha Imperfective P2 Sg P3 Sg Fem Positive
tgħosforilhiex Imperfective P2 Sg P3 Sg Fem Negative
tgħosforilna Imperfective P2 Sg P1 Pl Positive
tgħosforilniex Imperfective P2 Sg P1 Pl Negative
tgħosforilkom Imperfective P2 Sg P2 Pl Positive
tgħosforilkomx Imperfective P2 Sg P2 Pl Negative
tgħosforilhom Imperfective P2 Sg P3 Pl Positive
tgħosforilhomx Imperfective P2 Sg P3 Pl Negative
tgħosforni Imperfective P2 Sg P1 Sg Positive
tgħosfornix Imperfective P2 Sg P1 Sg Negative
tgħosforek Imperfective P2 Sg P2 Sg Positive
tgħosforekx Imperfective P2 Sg P2 Sg Negative
tgħosforu Imperfective P2 Sg P3 Sg Masc Positive
tgħosforhux Imperfective P2 Sg P3 Sg Masc Negative
tgħosforhuli Imperfective P2 Sg P3 Sg Masc P1 Sg Positive
tgħosforhulix Imperfective P2 Sg P3 Sg Masc P1 Sg Negative
tgħosforhulek Imperfective P2 Sg P3 Sg Masc P2 Sg Positive
tgħosforhulekx Imperfective P2 Sg P3 Sg Masc P2 Sg Negative
tgħosforhulu Imperfective P2 Sg P3 Sg Masc P3 Sg Masc Positive
tgħosforhulux Imperfective P2 Sg P3 Sg Masc P3 Sg Masc Negative
tgħosforhulha Imperfective P2 Sg P3 Sg Masc P3 Sg Fem Positive
tgħosforhulhiex Imperfective P2 Sg P3 Sg Masc P3 Sg Fem Negative
tgħosforhulna Imperfective P2 Sg P3 Sg Masc P1 Pl Positive
tgħosforhulniex Imperfective P2 Sg P3 Sg Masc P1 Pl Negative
tgħosforhulkom Imperfective P2 Sg P3 Sg Masc P2 Pl Positive
tgħosforhulkomx Imperfective P2 Sg P3 Sg Masc P2 Pl Negative
tgħosforhulhom Imperfective P2 Sg P3 Sg Masc P3 Pl Positive
tgħosforhulhomx Imperfective P2 Sg P3 Sg Masc P3 Pl Negative
tgħosforha Imperfective P2 Sg P3 Sg Fem Positive
tgħosforhiex Imperfective P2 Sg P3 Sg Fem Negative
tgħosforhieli Imperfective P2 Sg P3 Sg Fem P1 Sg Positive
tgħosforhilix Imperfective P2 Sg P3 Sg Fem P1 Sg Negative
tgħosforhielek Imperfective P2 Sg P3 Sg Fem P2 Sg Positive
tgħosforhilekx Imperfective P2 Sg P3 Sg Fem P2 Sg Negative
tgħosforhielu Imperfective P2 Sg P3 Sg Fem P3 Sg Masc Positive
tgħosforhilux Imperfective P2 Sg P3 Sg Fem P3 Sg Masc Negative
tgħosforhielha Imperfective P2 Sg P3 Sg Fem P3 Sg Fem Positive
tgħosforhilhiex Imperfective P2 Sg P3 Sg Fem P3 Sg Fem Negative
tgħosforhielna Imperfective P2 Sg P3 Sg Fem P1 Pl Positive
tgħosforhilniex Imperfective P2 Sg P3 Sg Fem P1 Pl Negative
tgħosforhielkom Imperfective P2 Sg P3 Sg Fem P2 Pl Positive
tgħosforhilkomx Imperfective P2 Sg P3 Sg Fem P2 Pl Negative
tgħosforhielhom Imperfective P2 Sg P3 Sg Fem P3 Pl Positive
tgħosforhilhomx Imperfective P2 Sg P3 Sg Fem P3 Pl Negative
tgħosforna Imperfective P2 Sg P1 Pl Positive
tgħosforniex Imperfective P2 Sg P1 Pl Negative
tgħosforkom Imperfective P2 Sg P2 Pl Positive
tgħosforkomx Imperfective P2 Sg P2 Pl Negative
tgħosforhom Imperfective P2 Sg P3 Pl Positive
tgħosforhomx Imperfective P2 Sg P3 Pl Negative
tgħosforhomli Imperfective P2 Sg P3 Pl P1 Sg Positive
tgħosforhomlix Imperfective P2 Sg P3 Pl P1 Sg Negative
tgħosforhomlek Imperfective P2 Sg P3 Pl P2 Sg Positive
tgħosforhomlekx Imperfective P2 Sg P3 Pl P2 Sg Negative
tgħosforhomlu Imperfective P2 Sg P3 Pl P3 Sg Masc Positive
tgħosforhomlux Imperfective P2 Sg P3 Pl P3 Sg Masc Negative
tgħosforhomlha Imperfective P2 Sg P3 Pl P3 Sg Fem Positive
tgħosforhomlhiex Imperfective P2 Sg P3 Pl P3 Sg Fem Negative
tgħosforhomlna Imperfective P2 Sg P3 Pl P1 Pl Positive
tgħosforhomlniex Imperfective P2 Sg P3 Pl P1 Pl Negative
tgħosforhomlkom Imperfective P2 Sg P3 Pl P2 Pl Positive
tgħosforhomlkomx Imperfective P2 Sg P3 Pl P2 Pl Negative
tgħosforhomlhom Imperfective P2 Sg P3 Pl P3 Pl Positive
tgħosforhomlhomx Imperfective P2 Sg P3 Pl P3 Pl Negative
jgħosfor Imperfective P3 Sg Masc Positive
jgħosforx Imperfective P3 Sg Masc Negative
jgħosforli Imperfective P3 Sg Masc P1 Sg Positive
jgħosforlix Imperfective P3 Sg Masc P1 Sg Negative
jgħosforlek Imperfective P3 Sg Masc P2 Sg Positive
jgħosforlekx Imperfective P3 Sg Masc P2 Sg Negative
jgħosforlu Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc Positive
jgħosforlux Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc Negative
jgħosforilha Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem Positive
jgħosforilhiex Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem Negative
jgħosforilna Imperfective P3 Sg Masc P1 Pl Positive
jgħosforilniex Imperfective P3 Sg Masc P1 Pl Negative
jgħosforilkom Imperfective P3 Sg Masc P2 Pl Positive
jgħosforilkomx Imperfective P3 Sg Masc P2 Pl Negative
jgħosforilhom Imperfective P3 Sg Masc P3 Pl Positive
jgħosforilhomx Imperfective P3 Sg Masc P3 Pl Negative
jgħosforni Imperfective P3 Sg Masc P1 Sg Positive
jgħosfornix Imperfective P3 Sg Masc P1 Sg Negative
jgħosforek Imperfective P3 Sg Masc P2 Sg Positive
jgħosforekx Imperfective P3 Sg Masc P2 Sg Negative
jgħosforu Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc Positive
jgħosforhux Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc Negative
jgħosforhuli Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P1 Sg Positive
jgħosforhulix Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P1 Sg Negative
jgħosforhulek Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P2 Sg Positive
jgħosforhulekx Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P2 Sg Negative
jgħosforhulu Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P3 Sg Masc Positive
jgħosforhulux Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P3 Sg Masc Negative
jgħosforhulha Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P3 Sg Fem Positive
jgħosforhulhiex Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P3 Sg Fem Negative
jgħosforhulna Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P1 Pl Positive
jgħosforhulniex Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P1 Pl Negative
jgħosforhulkom Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P2 Pl Positive
jgħosforhulkomx Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P2 Pl Negative
jgħosforhulhom Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P3 Pl Positive
jgħosforhulhomx Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Masc P3 Pl Negative
jgħosforha Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem Positive
jgħosforhiex Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem Negative
jgħosforhieli Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P1 Sg Positive
jgħosforhilix Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P1 Sg Negative
jgħosforhielek Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P2 Sg Positive
jgħosforhilekx Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P2 Sg Negative
jgħosforhielu Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P3 Sg Masc Positive
jgħosforhilux Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P3 Sg Masc Negative
jgħosforhielha Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P3 Sg Fem Positive
jgħosforhilhiex Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P3 Sg Fem Negative
jgħosforhielna Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P1 Pl Positive
jgħosforhilniex Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P1 Pl Negative
jgħosforhielkom Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P2 Pl Positive
jgħosforhilkomx Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P2 Pl Negative
jgħosforhielhom Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P3 Pl Positive
jgħosforhilhomx Imperfective P3 Sg Masc P3 Sg Fem P3 Pl Negative
jgħosforna Imperfective P3 Sg Masc P1 Pl Positive
jgħosforniex Imperfective P3 Sg Masc P1 Pl Negative
jgħosforkom Imperfective P3 Sg Masc P2 Pl Positive
jgħosforkomx Imperfective P3 Sg Masc P2 Pl Negative
jgħosforhom Imperfective P3 Sg Masc P3 Pl Positive
jgħosforhomx Imperfective P3 Sg Masc P3 Pl Negative
jgħosforhomli Imperfective P3 Sg Masc P3 Pl P1 Sg Positive
jgħosforhomlix Imperfective P3 Sg Masc P3 Pl P1 Sg Negative
jgħosforhomlek Imperfective P3 Sg Masc P3 Pl P2 Sg Positive
jgħosforhomlekx Imperfective P3 Sg Masc P3 Pl P2 Sg Negative
jgħosforhomlu Imperfective P3 Sg Masc P3 Pl P3 Sg Masc Positive
jgħosforhomlux Imperfective P3 Sg Masc P3 Pl P3 Sg Masc Negative
jgħosforhomlha Imperfective P3 Sg Masc P3 Pl P3 Sg Fem Positive
jgħosforhomlhiex Imperfective P3 Sg Masc P3 Pl P3 Sg Fem Negative
jgħosforhomlna Imperfective P3 Sg Masc P3 Pl P1 Pl Positive
jgħosforhomlniex Imperfective P3 Sg Masc P3 Pl P1 Pl Negative
jgħosforhomlkom Imperfective P3 Sg Masc P3 Pl P2 Pl Positive
jgħosforhomlkomx Imperfective P3 Sg Masc P3 Pl P2 Pl Negative
jgħosforhomlhom Imperfective P3 Sg Masc P3 Pl P3 Pl Positive
jgħosforhomlhomx Imperfective P3 Sg Masc P3 Pl P3 Pl Negative
tgħosfor Imperfective P3 Sg Fem Positive
tgħosforx Imperfective P3 Sg Fem Negative
tgħosforli Imperfective P3 Sg Fem P1 Sg Positive
tgħosforlix Imperfective P3 Sg Fem P1 Sg Negative
tgħosforlek Imperfective P3 Sg Fem P2 Sg Positive
tgħosforlekx Imperfective P3 Sg Fem P2 Sg Negative
tgħosforlu Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc Positive
tgħosforlux Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc Negative
tgħosforilha Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem Positive
tgħosforilhiex Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem Negative
tgħosforilna Imperfective P3 Sg Fem P1 Pl Positive
tgħosforilniex Imperfective P3 Sg Fem P1 Pl Negative
tgħosforilkom Imperfective P3 Sg Fem P2 Pl Positive
tgħosforilkomx Imperfective P3 Sg Fem P2 Pl Negative
tgħosforilhom Imperfective P3 Sg Fem P3 Pl Positive
tgħosforilhomx Imperfective P3 Sg Fem P3 Pl Negative
tgħosforni Imperfective P3 Sg Fem P1 Sg Positive
tgħosfornix Imperfective P3 Sg Fem P1 Sg Negative
tgħosforek Imperfective P3 Sg Fem P2 Sg Positive
tgħosforekx Imperfective P3 Sg Fem P2 Sg Negative
tgħosforu Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc Positive
tgħosforhux Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc Negative
tgħosforhuli Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P1 Sg Positive
tgħosforhulix Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P1 Sg Negative
tgħosforhulek Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P2 Sg Positive
tgħosforhulekx Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P2 Sg Negative
tgħosforhulu Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P3 Sg Masc Positive
tgħosforhulux Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P3 Sg Masc Negative
tgħosforhulha Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P3 Sg Fem Positive
tgħosforhulhiex Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P3 Sg Fem Negative
tgħosforhulna Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P1 Pl Positive
tgħosforhulniex Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P1 Pl Negative
tgħosforhulkom Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P2 Pl Positive
tgħosforhulkomx Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P2 Pl Negative
tgħosforhulhom Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P3 Pl Positive
tgħosforhulhomx Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Masc P3 Pl Negative
tgħosforha Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem Positive
tgħosforhiex Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem Negative
tgħosforhieli Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P1 Sg Positive
tgħosforhilix Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P1 Sg Negative
tgħosforhielek Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P2 Sg Positive
tgħosforhilekx Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P2 Sg Negative
tgħosforhielu Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P3 Sg Masc Positive
tgħosforhilux Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P3 Sg Masc Negative
tgħosforhielha Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P3 Sg Fem Positive
tgħosforhilhiex Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P3 Sg Fem Negative
tgħosforhielna Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P1 Pl Positive
tgħosforhilniex Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P1 Pl Negative
tgħosforhielkom Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P2 Pl Positive
tgħosforhilkomx Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P2 Pl Negative
tgħosforhielhom Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P3 Pl Positive
tgħosforhilhomx Imperfective P3 Sg Fem P3 Sg Fem P3 Pl Negative
tgħosforna Imperfective P3 Sg Fem P1 Pl Positive
tgħosforniex Imperfective P3 Sg Fem P1 Pl Negative
tgħosforkom Imperfective P3 Sg Fem P2 Pl Positive
tgħosforkomx Imperfective P3 Sg Fem P2 Pl Negative
tgħosforhom Imperfective P3 Sg Fem P3 Pl Positive
tgħosforhomx Imperfective P3 Sg Fem P3 Pl Negative
tgħosforhomli Imperfective P3 Sg Fem P3 Pl P1 Sg Positive
tgħosforhomlix Imperfective P3 Sg Fem P3 Pl P1 Sg Negative
tgħosforhomlek Imperfective P3 Sg Fem P3 Pl P2 Sg Positive
tgħosforhomlekx Imperfective P3 Sg Fem P3 Pl P2 Sg Negative
tgħosforhomlu Imperfective P3 Sg Fem P3 Pl P3 Sg Masc Positive
tgħosforhomlux Imperfective P3 Sg Fem P3 Pl P3 Sg Masc Negative
tgħosforhomlha Imperfective P3 Sg Fem P3 Pl P3 Sg Fem Positive
tgħosforhomlhiex Imperfective P3 Sg Fem P3 Pl P3 Sg Fem Negative
tgħosforhomlna Imperfective P3 Sg Fem P3 Pl P1 Pl Positive
tgħosforhomlniex Imperfective P3 Sg Fem P3 Pl P1 Pl Negative
tgħosforhomlkom Imperfective P3 Sg Fem P3 Pl P2 Pl Positive
tgħosforhomlkomx Imperfective P3 Sg Fem P3 Pl P2 Pl Negative
tgħosforhomlhom Imperfective P3 Sg Fem P3 Pl P3 Pl Positive
tgħosforhomlhomx Imperfective P3 Sg Fem P3 Pl P3 Pl Negative
ngħosfru Imperfective P1 Pl Positive
ngħosfrux Imperfective P1 Pl Negative
ngħosfrulek Imperfective P1 Pl P2 Sg Positive
ngħosfrulekx Imperfective P1 Pl P2 Sg Negative
ngħosfrulu Imperfective P1 Pl P3 Sg Masc Positive
ngħosfrulux Imperfective P1 Pl P3 Sg Masc Negative
ngħosfrulha Imperfective P1 Pl P3 Sg Fem Positive
ngħosfrulhiex Imperfective P1 Pl P3 Sg Fem Negative
ngħosfrulkom Imperfective P1 Pl P2 Pl Positive
ngħosfrulkomx Imperfective P1 Pl P2 Pl Negative
ngħosfrulhom Imperfective P1 Pl P3 Pl Positive
ngħosfrulhomx Imperfective P1 Pl P3 Pl Negative
ngħosfruek Imperfective P1 Pl P2 Sg Positive
ngħosfruekx Imperfective P1 Pl P2 Sg Negative
ngħosfruu Imperfective P1 Pl P3 Sg Masc Positive
ngħosfruhux Imperfective P1 Pl P3 Sg Masc Negative
ngħosfruhulek Imperfective P1 Pl P3 Sg Masc P2 Sg Positive
ngħosfruhulekx Imperfective P1 Pl P3 Sg Masc P2 Sg Negative
ngħosfruhulu Imperfective P1 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Masc Positive
ngħosfruhulux Imperfective P1 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Masc Negative
ngħosfruhulha Imperfective P1 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Fem Positive
ngħosfruhulhiex Imperfective P1 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Fem Negative
ngħosfruhulkom Imperfective P1 Pl P3 Sg Masc P2 Pl Positive
ngħosfruhulkomx Imperfective P1 Pl P3 Sg Masc P2 Pl Negative
ngħosfruhulhom Imperfective P1 Pl P3 Sg Masc P3 Pl Positive
ngħosfruhulhomx Imperfective P1 Pl P3 Sg Masc P3 Pl Negative
ngħosfruha Imperfective P1 Pl P3 Sg Fem Positive
ngħosfruhiex Imperfective P1 Pl P3 Sg Fem Negative
ngħosfruhielek Imperfective P1 Pl P3 Sg Fem P2 Sg Positive
ngħosfruhilekx Imperfective P1 Pl P3 Sg Fem P2 Sg Negative
ngħosfruhielu Imperfective P1 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Masc Positive
ngħosfruhilux Imperfective P1 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Masc Negative
ngħosfruhielha Imperfective P1 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Fem Positive
ngħosfruhilhiex Imperfective P1 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Fem Negative
ngħosfruhielkom Imperfective P1 Pl P3 Sg Fem P2 Pl Positive
ngħosfruhilkomx Imperfective P1 Pl P3 Sg Fem P2 Pl Negative
ngħosfruhielhom Imperfective P1 Pl P3 Sg Fem P3 Pl Positive
ngħosfruhilhomx Imperfective P1 Pl P3 Sg Fem P3 Pl Negative
ngħosfrukom Imperfective P1 Pl P2 Pl Positive
ngħosfrukomx Imperfective P1 Pl P2 Pl Negative
ngħosfruhom Imperfective P1 Pl P3 Pl Positive
ngħosfruhomx Imperfective P1 Pl P3 Pl Negative
ngħosfruhomlek Imperfective P1 Pl P3 Pl P2 Sg Positive
ngħosfruhomlekx Imperfective P1 Pl P3 Pl P2 Sg Negative
ngħosfruhomlu Imperfective P1 Pl P3 Pl P3 Sg Masc Positive
ngħosfruhomlux Imperfective P1 Pl P3 Pl P3 Sg Masc Negative
ngħosfruhomlha Imperfective P1 Pl P3 Pl P3 Sg Fem Positive
ngħosfruhomlhiex Imperfective P1 Pl P3 Pl P3 Sg Fem Negative
ngħosfruhomlkom Imperfective P1 Pl P3 Pl P2 Pl Positive
ngħosfruhomlkomx Imperfective P1 Pl P3 Pl P2 Pl Negative
ngħosfruhomlhom Imperfective P1 Pl P3 Pl P3 Pl Positive
ngħosfruhomlhomx Imperfective P1 Pl P3 Pl P3 Pl Negative
tgħosfru Imperfective P2 Pl Positive
tgħosfrux Imperfective P2 Pl Negative
tgħosfruli Imperfective P2 Pl P1 Sg Positive
tgħosfrulix Imperfective P2 Pl P1 Sg Negative
tgħosfrulek Imperfective P2 Pl P2 Sg Positive
tgħosfrulekx Imperfective P2 Pl P2 Sg Negative
tgħosfrulu Imperfective P2 Pl P3 Sg Masc Positive
tgħosfrulux Imperfective P2 Pl P3 Sg Masc Negative
tgħosfrulha Imperfective P2 Pl P3 Sg Fem Positive
tgħosfrulhiex Imperfective P2 Pl P3 Sg Fem Negative
tgħosfrulna Imperfective P2 Pl P1 Pl Positive
tgħosfrulniex Imperfective P2 Pl P1 Pl Negative
tgħosfrulkom Imperfective P2 Pl P2 Pl Positive
tgħosfrulkomx Imperfective P2 Pl P2 Pl Negative
tgħosfrulhom Imperfective P2 Pl P3 Pl Positive
tgħosfrulhomx Imperfective P2 Pl P3 Pl Negative
tgħosfruni Imperfective P2 Pl P1 Sg Positive
tgħosfrunix Imperfective P2 Pl P1 Sg Negative
tgħosfruek Imperfective P2 Pl P2 Sg Positive
tgħosfruekx Imperfective P2 Pl P2 Sg Negative
tgħosfruu Imperfective P2 Pl P3 Sg Masc Positive
tgħosfruhux Imperfective P2 Pl P3 Sg Masc Negative
tgħosfruhuli Imperfective P2 Pl P3 Sg Masc P1 Sg Positive
tgħosfruhulix Imperfective P2 Pl P3 Sg Masc P1 Sg Negative
tgħosfruhulek Imperfective P2 Pl P3 Sg Masc P2 Sg Positive
tgħosfruhulekx Imperfective P2 Pl P3 Sg Masc P2 Sg Negative
tgħosfruhulu Imperfective P2 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Masc Positive
tgħosfruhulux Imperfective P2 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Masc Negative
tgħosfruhulha Imperfective P2 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Fem Positive
tgħosfruhulhiex Imperfective P2 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Fem Negative
tgħosfruhulna Imperfective P2 Pl P3 Sg Masc P1 Pl Positive
tgħosfruhulniex Imperfective P2 Pl P3 Sg Masc P1 Pl Negative
tgħosfruhulkom Imperfective P2 Pl P3 Sg Masc P2 Pl Positive
tgħosfruhulkomx Imperfective P2 Pl P3 Sg Masc P2 Pl Negative
tgħosfruhulhom Imperfective P2 Pl P3 Sg Masc P3 Pl Positive
tgħosfruhulhomx Imperfective P2 Pl P3 Sg Masc P3 Pl Negative
tgħosfruha Imperfective P2 Pl P3 Sg Fem Positive
tgħosfruhiex Imperfective P2 Pl P3 Sg Fem Negative
tgħosfruhieli Imperfective P2 Pl P3 Sg Fem P1 Sg Positive
tgħosfruhilix Imperfective P2 Pl P3 Sg Fem P1 Sg Negative
tgħosfruhielek Imperfective P2 Pl P3 Sg Fem P2 Sg Positive
tgħosfruhilekx Imperfective P2 Pl P3 Sg Fem P2 Sg Negative
tgħosfruhielu Imperfective P2 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Masc Positive
tgħosfruhilux Imperfective P2 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Masc Negative
tgħosfruhielha Imperfective P2 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Fem Positive
tgħosfruhilhiex Imperfective P2 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Fem Negative
tgħosfruhielna Imperfective P2 Pl P3 Sg Fem P1 Pl Positive
tgħosfruhilniex Imperfective P2 Pl P3 Sg Fem P1 Pl Negative
tgħosfruhielkom Imperfective P2 Pl P3 Sg Fem P2 Pl Positive
tgħosfruhilkomx Imperfective P2 Pl P3 Sg Fem P2 Pl Negative
tgħosfruhielhom Imperfective P2 Pl P3 Sg Fem P3 Pl Positive
tgħosfruhilhomx Imperfective P2 Pl P3 Sg Fem P3 Pl Negative
tgħosfruna Imperfective P2 Pl P1 Pl Positive
tgħosfruniex Imperfective P2 Pl P1 Pl Negative
tgħosfrukom Imperfective P2 Pl P2 Pl Positive
tgħosfrukomx Imperfective P2 Pl P2 Pl Negative
tgħosfruhom Imperfective P2 Pl P3 Pl Positive
tgħosfruhomx Imperfective P2 Pl P3 Pl Negative
tgħosfruhomli Imperfective P2 Pl P3 Pl P1 Sg Positive
tgħosfruhomlix Imperfective P2 Pl P3 Pl P1 Sg Negative
tgħosfruhomlek Imperfective P2 Pl P3 Pl P2 Sg Positive
tgħosfruhomlekx Imperfective P2 Pl P3 Pl P2 Sg Negative
tgħosfruhomlu Imperfective P2 Pl P3 Pl P3 Sg Masc Positive
tgħosfruhomlux Imperfective P2 Pl P3 Pl P3 Sg Masc Negative
tgħosfruhomlha Imperfective P2 Pl P3 Pl P3 Sg Fem Positive
tgħosfruhomlhiex Imperfective P2 Pl P3 Pl P3 Sg Fem Negative
tgħosfruhomlna Imperfective P2 Pl P3 Pl P1 Pl Positive
tgħosfruhomlniex Imperfective P2 Pl P3 Pl P1 Pl Negative
tgħosfruhomlkom Imperfective P2 Pl P3 Pl P2 Pl Positive
tgħosfruhomlkomx Imperfective P2 Pl P3 Pl P2 Pl Negative
tgħosfruhomlhom Imperfective P2 Pl P3 Pl P3 Pl Positive
tgħosfruhomlhomx Imperfective P2 Pl P3 Pl P3 Pl Negative
jgħosfru Imperfective P3 Pl Positive
jgħosfrux Imperfective P3 Pl Negative
jgħosfruli Imperfective P3 Pl P1 Sg Positive
jgħosfrulix Imperfective P3 Pl P1 Sg Negative
jgħosfrulek Imperfective P3 Pl P2 Sg Positive
jgħosfrulekx Imperfective P3 Pl P2 Sg Negative
jgħosfrulu Imperfective P3 Pl P3 Sg Masc Positive
jgħosfrulux Imperfective P3 Pl P3 Sg Masc Negative
jgħosfrulha Imperfective P3 Pl P3 Sg Fem Positive
jgħosfrulhiex Imperfective P3 Pl P3 Sg Fem Negative
jgħosfrulna Imperfective P3 Pl P1 Pl Positive
jgħosfrulniex Imperfective P3 Pl P1 Pl Negative
jgħosfrulkom Imperfective P3 Pl P2 Pl Positive
jgħosfrulkomx Imperfective P3 Pl P2 Pl Negative
jgħosfrulhom Imperfective P3 Pl P3 Pl Positive
jgħosfrulhomx Imperfective P3 Pl P3 Pl Negative
jgħosfruni Imperfective P3 Pl P1 Sg Positive
jgħosfrunix Imperfective P3 Pl P1 Sg Negative
jgħosfruek Imperfective P3 Pl P2 Sg Positive
jgħosfruekx Imperfective P3 Pl P2 Sg Negative
jgħosfruu Imperfective P3 Pl P3 Sg Masc Positive
jgħosfruhux Imperfective P3 Pl P3 Sg Masc Negative
jgħosfruhuli Imperfective P3 Pl P3 Sg Masc P1 Sg Positive
jgħosfruhulix Imperfective P3 Pl P3 Sg Masc P1 Sg Negative
jgħosfruhulek Imperfective P3 Pl P3 Sg Masc P2 Sg Positive
jgħosfruhulekx Imperfective P3 Pl P3 Sg Masc P2 Sg Negative
jgħosfruhulu Imperfective P3 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Masc Positive
jgħosfruhulux Imperfective P3 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Masc Negative
jgħosfruhulha Imperfective P3 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Fem Positive
jgħosfruhulhiex Imperfective P3 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Fem Negative
jgħosfruhulna Imperfective P3 Pl P3 Sg Masc P1 Pl Positive
jgħosfruhulniex Imperfective P3 Pl P3 Sg Masc P1 Pl Negative
jgħosfruhulkom Imperfective P3 Pl P3 Sg Masc P2 Pl Positive
jgħosfruhulkomx Imperfective P3 Pl P3 Sg Masc P2 Pl Negative
jgħosfruhulhom Imperfective P3 Pl P3 Sg Masc P3 Pl Positive
jgħosfruhulhomx Imperfective P3 Pl P3 Sg Masc P3 Pl Negative
jgħosfruha Imperfective P3 Pl P3 Sg Fem Positive
jgħosfruhiex Imperfective P3 Pl P3 Sg Fem Negative
jgħosfruhieli Imperfective P3 Pl P3 Sg Fem P1 Sg Positive
jgħosfruhilix Imperfective P3 Pl P3 Sg Fem P1 Sg Negative
jgħosfruhielek Imperfective P3 Pl P3 Sg Fem P2 Sg Positive
jgħosfruhilekx Imperfective P3 Pl P3 Sg Fem P2 Sg Negative
jgħosfruhielu Imperfective P3 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Masc Positive
jgħosfruhilux Imperfective P3 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Masc Negative
jgħosfruhielha Imperfective P3 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Fem Positive
jgħosfruhilhiex Imperfective P3 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Fem Negative
jgħosfruhielna Imperfective P3 Pl P3 Sg Fem P1 Pl Positive
jgħosfruhilniex Imperfective P3 Pl P3 Sg Fem P1 Pl Negative
jgħosfruhielkom Imperfective P3 Pl P3 Sg Fem P2 Pl Positive
jgħosfruhilkomx Imperfective P3 Pl P3 Sg Fem P2 Pl Negative
jgħosfruhielhom Imperfective P3 Pl P3 Sg Fem P3 Pl Positive
jgħosfruhilhomx Imperfective P3 Pl P3 Sg Fem P3 Pl Negative
jgħosfruna Imperfective P3 Pl P1 Pl Positive
jgħosfruniex Imperfective P3 Pl P1 Pl Negative
jgħosfrukom Imperfective P3 Pl P2 Pl Positive
jgħosfrukomx Imperfective P3 Pl P2 Pl Negative
jgħosfruhom Imperfective P3 Pl P3 Pl Positive
jgħosfruhomx Imperfective P3 Pl P3 Pl Negative
jgħosfruhomli Imperfective P3 Pl P3 Pl P1 Sg Positive
jgħosfruhomlix Imperfective P3 Pl P3 Pl P1 Sg Negative
jgħosfruhomlek Imperfective P3 Pl P3 Pl P2 Sg Positive
jgħosfruhomlekx Imperfective P3 Pl P3 Pl P2 Sg Negative
jgħosfruhomlu Imperfective P3 Pl P3 Pl P3 Sg Masc Positive
jgħosfruhomlux Imperfective P3 Pl P3 Pl P3 Sg Masc Negative
jgħosfruhomlha Imperfective P3 Pl P3 Pl P3 Sg Fem Positive
jgħosfruhomlhiex Imperfective P3 Pl P3 Pl P3 Sg Fem Negative
jgħosfruhomlna Imperfective P3 Pl P3 Pl P1 Pl Positive
jgħosfruhomlniex Imperfective P3 Pl P3 Pl P1 Pl Negative
jgħosfruhomlkom Imperfective P3 Pl P3 Pl P2 Pl Positive
jgħosfruhomlkomx Imperfective P3 Pl P3 Pl P2 Pl Negative
jgħosfruhomlhom Imperfective P3 Pl P3 Pl P3 Pl Positive
jgħosfruhomlhomx Imperfective P3 Pl P3 Pl P3 Pl Negative
għosfor Imperative P2 Sg Positive
tgħosforx Imperative P2 Sg Negative
għosforli Imperative P2 Sg P1 Sg Positive
tgħosforlix Imperative P2 Sg P1 Sg Negative
għosforlek Imperative P2 Sg P2 Sg Positive
tgħosforlekx Imperative P2 Sg P2 Sg Negative
għosforlu Imperative P2 Sg P3 Sg Masc Positive
tgħosforlux Imperative P2 Sg P3 Sg Masc Negative
għosforilha Imperative P2 Sg P3 Sg Fem Positive
tgħosforilhiex Imperative P2 Sg P3 Sg Fem Negative
għosforilna Imperative P2 Sg P1 Pl Positive
tgħosforilniex Imperative P2 Sg P1 Pl Negative
għosforilkom Imperative P2 Sg P2 Pl Positive
tgħosforilkomx Imperative P2 Sg P2 Pl Negative
għosforilhom Imperative P2 Sg P3 Pl Positive
tgħosforilhomx Imperative P2 Sg P3 Pl Negative
għosforni Imperative P2 Sg P1 Sg Positive
tgħosfornix Imperative P2 Sg P1 Sg Negative
għosforek Imperative P2 Sg P2 Sg Positive
tgħosforekx Imperative P2 Sg P2 Sg Negative
għosforu Imperative P2 Sg P3 Sg Masc Positive
tgħosforhux Imperative P2 Sg P3 Sg Masc Negative
għosforhuli Imperative P2 Sg P3 Sg Masc P1 Sg Positive
tgħosforhulix Imperative P2 Sg P3 Sg Masc P1 Sg Negative
għosforhulek Imperative P2 Sg P3 Sg Masc P2 Sg Positive
tgħosforhulekx Imperative P2 Sg P3 Sg Masc P2 Sg Negative
għosforhulu Imperative P2 Sg P3 Sg Masc P3 Sg Masc Positive
tgħosforhulux Imperative P2 Sg P3 Sg Masc P3 Sg Masc Negative
għosforhulha Imperative P2 Sg P3 Sg Masc P3 Sg Fem Positive
tgħosforhulhiex Imperative P2 Sg P3 Sg Masc P3 Sg Fem Negative
għosforhulna Imperative P2 Sg P3 Sg Masc P1 Pl Positive
tgħosforhulniex Imperative P2 Sg P3 Sg Masc P1 Pl Negative
għosforhulkom Imperative P2 Sg P3 Sg Masc P2 Pl Positive
tgħosforhulkomx Imperative P2 Sg P3 Sg Masc P2 Pl Negative
għosforhulhom Imperative P2 Sg P3 Sg Masc P3 Pl Positive
tgħosforhulhomx Imperative P2 Sg P3 Sg Masc P3 Pl Negative
għosforha Imperative P2 Sg P3 Sg Fem Positive
tgħosforhiex Imperative P2 Sg P3 Sg Fem Negative
għosforhieli Imperative P2 Sg P3 Sg Fem P1 Sg Positive
tgħosforhilix Imperative P2 Sg P3 Sg Fem P1 Sg Negative
għosforhielek Imperative P2 Sg P3 Sg Fem P2 Sg Positive
tgħosforhilekx Imperative P2 Sg P3 Sg Fem P2 Sg Negative
għosforhielu Imperative P2 Sg P3 Sg Fem P3 Sg Masc Positive
tgħosforhilux Imperative P2 Sg P3 Sg Fem P3 Sg Masc Negative
għosforhielha Imperative P2 Sg P3 Sg Fem P3 Sg Fem Positive
tgħosforhilhiex Imperative P2 Sg P3 Sg Fem P3 Sg Fem Negative
għosforhielna Imperative P2 Sg P3 Sg Fem P1 Pl Positive
tgħosforhilniex Imperative P2 Sg P3 Sg Fem P1 Pl Negative
għosforhielkom Imperative P2 Sg P3 Sg Fem P2 Pl Positive
tgħosforhilkomx Imperative P2 Sg P3 Sg Fem P2 Pl Negative
għosforhielhom Imperative P2 Sg P3 Sg Fem P3 Pl Positive
tgħosforhilhomx Imperative P2 Sg P3 Sg Fem P3 Pl Negative
għosforna Imperative P2 Sg P1 Pl Positive
tgħosforniex Imperative P2 Sg P1 Pl Negative
għosforkom Imperative P2 Sg P2 Pl Positive
tgħosforkomx Imperative P2 Sg P2 Pl Negative
għosforhom Imperative P2 Sg P3 Pl Positive
tgħosforhomx Imperative P2 Sg P3 Pl Negative
għosforhomli Imperative P2 Sg P3 Pl P1 Sg Positive
tgħosforhomlix Imperative P2 Sg P3 Pl P1 Sg Negative
għosforhomlek Imperative P2 Sg P3 Pl P2 Sg Positive
tgħosforhomlekx Imperative P2 Sg P3 Pl P2 Sg Negative
għosforhomlu Imperative P2 Sg P3 Pl P3 Sg Masc Positive
tgħosforhomlux Imperative P2 Sg P3 Pl P3 Sg Masc Negative
għosforhomlha Imperative P2 Sg P3 Pl P3 Sg Fem Positive
tgħosforhomlhiex Imperative P2 Sg P3 Pl P3 Sg Fem Negative
għosforhomlna Imperative P2 Sg P3 Pl P1 Pl Positive
tgħosforhomlniex Imperative P2 Sg P3 Pl P1 Pl Negative
għosforhomlkom Imperative P2 Sg P3 Pl P2 Pl Positive
tgħosforhomlkomx Imperative P2 Sg P3 Pl P2 Pl Negative
għosforhomlhom Imperative P2 Sg P3 Pl P3 Pl Positive
tgħosforhomlhomx Imperative P2 Sg P3 Pl P3 Pl Negative
għosfru Imperative P2 Pl Positive
tgħosfrux Imperative P2 Pl Negative
għosfruli Imperative P2 Pl P1 Sg Positive
tgħosfrulix Imperative P2 Pl P1 Sg Negative
għosfrulek Imperative P2 Pl P2 Sg Positive
tgħosfrulekx Imperative P2 Pl P2 Sg Negative
għosfrulu Imperative P2 Pl P3 Sg Masc Positive
tgħosfrulux Imperative P2 Pl P3 Sg Masc Negative
għosfrulha Imperative P2 Pl P3 Sg Fem Positive
tgħosfrulhiex Imperative P2 Pl P3 Sg Fem Negative
għosfrulna Imperative P2 Pl P1 Pl Positive
tgħosfrulniex Imperative P2 Pl P1 Pl Negative
għosfrulkom Imperative P2 Pl P2 Pl Positive
tgħosfrulkomx Imperative P2 Pl P2 Pl Negative
għosfrulhom Imperative P2 Pl P3 Pl Positive
tgħosfrulhomx Imperative P2 Pl P3 Pl Negative
għosfruni Imperative P2 Pl P1 Sg Positive
tgħosfrunix Imperative P2 Pl P1 Sg Negative
għosfruek Imperative P2 Pl P2 Sg Positive
tgħosfruekx Imperative P2 Pl P2 Sg Negative
għosfruu Imperative P2 Pl P3 Sg Masc Positive
tgħosfruhux Imperative P2 Pl P3 Sg Masc Negative
għosfruhuli Imperative P2 Pl P3 Sg Masc P1 Sg Positive
tgħosfruhulix Imperative P2 Pl P3 Sg Masc P1 Sg Negative
għosfruhulek Imperative P2 Pl P3 Sg Masc P2 Sg Positive
tgħosfruhulekx Imperative P2 Pl P3 Sg Masc P2 Sg Negative
għosfruhulu Imperative P2 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Masc Positive
tgħosfruhulux Imperative P2 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Masc Negative
għosfruhulha Imperative P2 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Fem Positive
tgħosfruhulhiex Imperative P2 Pl P3 Sg Masc P3 Sg Fem Negative
għosfruhulna Imperative P2 Pl P3 Sg Masc P1 Pl Positive
tgħosfruhulniex Imperative P2 Pl P3 Sg Masc P1 Pl Negative
għosfruhulkom Imperative P2 Pl P3 Sg Masc P2 Pl Positive
tgħosfruhulkomx Imperative P2 Pl P3 Sg Masc P2 Pl Negative
għosfruhulhom Imperative P2 Pl P3 Sg Masc P3 Pl Positive
tgħosfruhulhomx Imperative P2 Pl P3 Sg Masc P3 Pl Negative
għosfruha Imperative P2 Pl P3 Sg Fem Positive
tgħosfruhiex Imperative P2 Pl P3 Sg Fem Negative
għosfruhieli Imperative P2 Pl P3 Sg Fem P1 Sg Positive
tgħosfruhilix Imperative P2 Pl P3 Sg Fem P1 Sg Negative
għosfruhielek Imperative P2 Pl P3 Sg Fem P2 Sg Positive
tgħosfruhilekx Imperative P2 Pl P3 Sg Fem P2 Sg Negative
għosfruhielu Imperative P2 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Masc Positive
tgħosfruhilux Imperative P2 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Masc Negative
għosfruhielha Imperative P2 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Fem Positive
tgħosfruhilhiex Imperative P2 Pl P3 Sg Fem P3 Sg Fem Negative
għosfruhielna Imperative P2 Pl P3 Sg Fem P1 Pl Positive
tgħosfruhilniex Imperative P2 Pl P3 Sg Fem P1 Pl Negative
għosfruhielkom Imperative P2 Pl P3 Sg Fem P2 Pl Positive
tgħosfruhilkomx Imperative P2 Pl P3 Sg Fem P2 Pl Negative
għosfruhielhom Imperative P2 Pl P3 Sg Fem P3 Pl Positive
tgħosfruhilhomx Imperative P2 Pl P3 Sg Fem P3 Pl Negative
għosfruna Imperative P2 Pl P1 Pl Positive
tgħosfruniex Imperative P2 Pl P1 Pl Negative
għosfrukom Imperative P2 Pl P2 Pl Positive
tgħosfrukomx Imperative P2 Pl P2 Pl Negative
għosfruhom Imperative P2 Pl P3 Pl Positive
tgħosfruhomx Imperative P2 Pl P3 Pl Negative
għosfruhomli Imperative P2 Pl P3 Pl P1 Sg Positive
tgħosfruhomlix Imperative P2 Pl P3 Pl P1 Sg Negative
għosfruhomlek Imperative P2 Pl P3 Pl P2 Sg Positive
tgħosfruhomlekx Imperative P2 Pl P3 Pl P2 Sg Negative
għosfruhomlu Imperative P2 Pl P3 Pl P3 Sg Masc Positive
tgħosfruhomlux Imperative P2 Pl P3 Pl P3 Sg Masc Negative
għosfruhomlha Imperative P2 Pl P3 Pl P3 Sg Fem Positive
tgħosfruhomlhiex Imperative P2 Pl P3 Pl P3 Sg Fem Negative
għosfruhomlna Imperative P2 Pl P3 Pl P1 Pl Positive
tgħosfruhomlniex Imperative P2 Pl P3 Pl P1 Pl Negative
għosfruhomlkom Imperative P2 Pl P3 Pl P2 Pl Positive
tgħosfruhomlkomx Imperative P2 Pl P3 Pl P2 Pl Negative
għosfruhomlhom Imperative P2 Pl P3 Pl P3 Pl Positive
tgħosfruhomlhomx Imperative P2 Pl P3 Pl P3 Pl Negative